Контрольні роботи

Контрольна робота
6 клас
ТЕМА:   КОНТРОЛЬНА РОБОТА ЗА ТЕМОЮ «ПОЕТИЧНЕ БАЧЕННЯ СВІТУ» (ТВОРЧІСТЬ МАЦУ О БАСЬО, Р, БЕРНСА, Г. ЛОНГФЕЛЛО, ДЖ. РОДАРІ)
Мета:   перевірити рівень знань учнів з теми «Поетичне бачення світу»; розвивати ,    в учнів логічне мислення, зв'язне писемне мовлення; формувати вміння концентрувати увагу на виконанні завдання, застосовувати набуті знання; виховувати відповідальність, зібраність. Очікувані результати:  учень (учениця) демонструє знання з теми, виконує завдання різних
типів,
Обладнання:  зошити учнів; картки із завданнями (див. СО-додаток).
Тип уроку:   урок перевірки і контролю знань.
Вид уроку:   самостійна робота.
Хід уроку.
І.   ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.   ВИКОНАННЯ УЧНЯМИ ЗАВДАНЬ
Початковий рівень  
1.  У чому полягає своєрідність культури Японії? А Вона пов'язана з політикою; Б  вона пов'язана з філософією та мистецтвом; В  вона пов'язана з реальним життям; Г   вона пов'язана з наукою. (Відповідь: Б)
2.  Мацуо Басьо жив... А у XVI ст.;
Б  у першій половині XVII ст.; В  у другій половині XVII ст.; Г   у XVIII ст. (Відповідь: В)
3.   Псевдонім Мацуо Басьо перекладається як...
А «бананове дерево»;               В «бананове тістечко»; Б «банановий сік»; Г «банановий листок». (Відповідь: А)
4.  Р. Берне народився у...
А  1756 р.;           В 1758 р.; Б   1757 р.;                                   Г 1759 р. (Відповідь: Г)
5.  Хто  з українських  поетів  назвав  Р.  Бернса  «поетом  народним і великим»?
А Т. Шевченко;               В Леся Українка; Б  І. Франко;                   ,          Г П. Грабовський. (Відповідь: А)                                        ,
6. Який прийом використав Р. Берне у вірші «Моє серце в верховині...»?
А Епіфора;         В градація;                           Б  антитеза;                                 Г ретардація.          . (Відповідь: Б)
7. Якому поетові належить рядок «Моя мрія лине в гори навздогін вітрам»?
А Мацуо Басьо;              В Г. Лонгфелло; Б  Дж. Родарі;                            Г Р. Бернсу. (Відповідь: Г)
8.  У  поемі  Г.  Лонгфелло  «Пісня  про  Гайавату»  використовуються міфи...
А англійців;       .                                                        Б  американців;
В  північноамериканських індіанців; Г   французів. (Відповідь: В)
9. Птчі-Маніто з поеми Г. Лонгфелло «Пісня про Гайавату» — це... А мисливець;
    'В шаман; Б  верховний вождь;                  Г великий дух. (Відповідь: Г)
10.Історичний Гайавата жив у... А XIV ст.; Б  XV ст.; (Відповідь: Г)
В XVI ст.; Г XVII ст.
11.Дж. Родарі став всесвітньо відомим як... А поет;   В казкар; Б  прозаїк;                                                          Г журналіст; (Відповідь: В)
12..Хто є автором рядків «Картинки веселі, життя — суворе»?                                                                                                       А Мацуо Басьо;   '                                     В Г. Лонгфелло;
Б  Р. Берне;                                                            Г Дж. Родарі. (Відповідь: Г)
Середній рівень  
1.  У чому полягає особливість структури хайку?
2.  Хто  з  японських  поетів  досяг  найбільших  успіхів  у  мистецтві хайку?   
3.  Що таке підтекст?
4.  Назвіть українських перекладачів творів Р. Бернса.
5.  Які художні засоби використав Р. Берне у вірші «Моє серце в верховині...»?
6.  Із яким твором давньогрецької літератури порівнюють «Пісню про Гайавату» Г. Лонгфелло?
7.   Із яким героєм давньогрецької міфології порівнюють Гайавату?
8.  З яі&ю метою Гітчі-Маніто («Пісня про Гайавату» Г. Лонгфелло») зібрав вождів індіанських племен?
9.  Який художній прийом лежить в основі вірша Дж. Родарі «Листівки з видами міст»?
10. Яке символічне значення має образ листівки у вірші Дж. Родарі?
Достатній рівень  
1.            Схарактеризуйте особливості японської поезії.
2.            Розкрийте роль підтексту в ліриці Мацуо Басьо.
3.            Визначте тему та ідею вірша Р. Бернса «Моє серце в верховині...».
4.  Схарактеризуйте   образ   Гайавати   як   головного   героя   поеми Г. Лонгфелло «Пісня про Гайавату».
5.  Проаналізуйте зміни настрою ліричного героя та причини, які їх викликали (вірш Дж. Родарі «Листівки з видами міст»}.
6.  Розкажіть про те, яким постає світ перед ліричним героєм вірша Дж. Родарі «Листівки з видами міст».
Високий рівень 
1.  З'ясуйте роль фольклорних елементів у творчості Р. Бернса.
2.  Проаналізуйте декілька хайку Мацуо Басьо (на вибір) і висловте свою думку про творчість японського поета.
3.  Розкрийте ідейно-тематичні особливості поеми Г. Лонгфелло «Пісня про Гайавату», висловте свою думку про її актуальність.
4.  Знайдіть у вивчених творах художні деталі та проаналізуйте їх роль у поетичних текстах (на вибір).
5.  Напишіть твір-мініатюру на тему «Роль поезії у спогляданні краси світу».
^'   6.  Схарактеризуйте образ ліричного героя одного з вивчених творів (на вибір). Поясніть, чому ви обрали саме його.
III.   ОГОЛОШЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Підготуватися до уроку позакласного читання: підготувати повідомлення про життя і творчість П. Л. Треверс, прочитати казкову повість «Мері Поппінс».

1 коментар:

  1. Будь ласка допоможіть кр 5 клас : Узагальнення вивченого про члени речення,вставні слова,звертання

    ВідповістиВидалити